Zawody Feeder i Method Feeder Młodzieży o Puchar Starosty Powiatu Trzebnickiego

Otwarte zawody.
Starosta Powiatu Trzebnickiego Pani Małgorzata Matusiak, objęła patronat zawody wędkarskie, jakie organizuje nasz Klub Sportowy Gozdawa dla Młodzieży.

Zapraszamy wszystkich do udziału.

Zawody są otwarte dla osób z PZW jak i z innych stowarzyszeń oraz niezrzeszonych.
Nie pobieramy wpisowego!

Harmonogram · niedziela, 20 września 2020

07:00 Zbiórka i potwierdzenie rejestracji
08:00 Zajęcie stanowisk
08:20 Kontrola zanęt
09:50 Wolno nęcić
10:00 Wolno łowić
15:00 Koniec zawodów
16:00 Dekoracja zwycięzców

Regulamin zawodów

  1. Zawody rozgrywane będą metodą feederową lub method feeder, przy użyciu jednej wędki.

2. Siatki do przechowywania ryb minimalna długość to 3,5 m

3. Limit zanęt i przynęt:

– limit na turę zanęty sypkiej, pelletu, wszelkiego rodzaju ziaren to -10 l.

Limit robaków to -1,5 l

Zakaz używania gliny i ziemi

4. Zakaz używania przy nęceniu wstępnym jak i podczas zawodów rakiet zanętowych typu spomb, łódek zanętowych itp.

5. Zakaz używania echosond przed wędkowaniem jak i podczas wędkowania.

6. Nęcenie wstępne jak i donęcanie podczas zawodów może odbywać się za pomocą procy, method feeder lub koszyków feederowych nie większych jak 7 cm długość i 5 cm szerokość. Zakaz nęcenia i donęcania z ręki.

7. Zawodnicy rozkładają stanowisko na miejscu wyznaczonym przez organizatora. Miejsce wyznaczone określa tabliczka z nr stanowiska.

8. Zabrania się przemieszczania zawodników pomiędzy innymi stanowiskami oraz wchodzenia na stanowiska innych zawodników pomiędzy sygnałami 2 a 4 ( czyli podczas wędkowania). Przemieszczanie się zawodników po sektorach wymuszone potrzebami fizjologicznymi lub w innych nagłych wypadkach musi odbywać się bez utrudniania wędkowania innym zawodnikom.

9. Na stanowisku zawodnika może przebywać osoba towarzysząca ( tzw. trener opiekun dla kategorii U-15).
Tener nie może bezpośrednio ingerować w poczynania zawodnika ( robienie zanęty, mocowanie zestawów, rozplątywanie zestawów, zarzucanie zestawów, podbieranie ryb, odhaczanie ryb, zakładanie przynęt etc. etc )

10. Zawodnik sam podbiera, odhacza wyłowione ryby, jest absolutny zakaz ingerowania w te czynności innych osób niż sam zawodnik na swoim

stanowisku. (Wyjątek stanowi sytuacja: złamana sztyca, rozerwana siatka itp. – preferujemy koleżeńskie podejście) 

11. Można używać haków z zadziorami.

12. Zakaz używania plecionek jako linki głównej ( nie dotyczy przyponu strzałowego, którego długość z plecionki nie może być dłuższa niż ok. dwie długości wędki plus pięć oplotów na szpuli kołowrotka)

13. Zakaz używania sygnalizatorów dźwiękowych.

14. Zakaz używania plecionek jako przyponów

15. Zawodnicy rozkładają swoje stanowiska równolegle z linia brzegową, lecz bez styczności stanowiska z wodą ( nie dotyczy to siatek do przechowywania ryb).

16. Ryba zacięta przed sygnałem kończącym zawody może być wyholowana, lecz nie dłużej niż 15 minut po sygnale kończącym zawody, wtedy zostanie zaliczona do wagi.

17. Zabrania się spożywania alkoholu podczas zawodów, aż do jego oficjalnego końca. Zabrania się też by spożywały alkohol osoby, które są na stanowisku za wodnika jak i poza nim na terenie zawodów.

18. Każdy z zawodników, którzy staną na starcie zawodów po zapoznaniu się z niniejszym Regulaminem, automatycznie wyrażają zgodę na rozpowszechnianie swojego wizerunku przez organizatora jak i również zarządcy/ właściciela łowiska.

Organizator zawodów w związku z panującą sytuacją epidemiologiczną COVID – 19 wprowadza na czas trwania zawodów:


1. Obowiązek posiadania i noszenia maseczek ochronnych przez startujących zawodników, od momentu przybycia na teren zawodów, do momentu jego opuszczenia, z przerwą od momentu wejścia na stanowisko do momentu ważenia ryb i opuszczenia stanowiska.

2. Zachowanie przez uczestników zawodów min. 1,5 m odstępu w czasie do wejścia na stanowisko i od momentu zejścia z niego.

3. Pisemną deklarację zawodnika, składana w czasie zapisu do zawodów, że nie jest w trakcie leczenia bądź kwarantanny związanej z pandemią koronawirusa, pod rygorem odpowiedzialności karnej i wewnątrzzwiązkowej (podstawa prawna – ustawa o zapobieganiu i zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi: Dz.U.2019.O. 1239 tj. ustawa z 5 grudnia 2008 r.).

About adminryby

Zajmujemy się sportem wędkarskim. Szkolenia młodzieży i dorosłych w obszarze wędkarstwa spławikowego, feede oraz method feeder. Zajęcia na poziomie sportowym i amatorskim. Mamy sportową drużynę Gozdawa Team. Startujemy w zawodach na poziomie GPP, GPO i GPx organizowanymi przez PZW, oraz w zawodach komercyjnych.Prowadzimy Klub Sportowy Gozdawa.

View all posts by adminryby