Sport spławikowy część 1

Przygoda ze sportem wędkarskim jest bardzo fascynującym wydarzeniem, gdyż pozwoliła zapoznać się z hazardowym i losowym ogarnięciem łowienia ryb.
Dlaczego mieszam tutaj hazard i losowość? Jednym zadaniem ujmę to jako element nie znanej przygody gdyż nie wiem czy w tym miejscu jest ryba lub czy ją albo jaką złowię. kolejni czytający mogą napisać , powiedzieć, co ja tutaj wypisuje, trzeba być nad woda obserwować czy jest ryba i jak jest.

Nie jestem tego tak do końca pewien jak zajmuje się sportowym łowieniem ryb.
Doświadczenie wskazuje, czy w danym łowisku jest wystarczająca ilość ryby i to jeszcze takiej która da nam zwycięską wagę.

Tego nie wiemy, jako obserwatorzy. Wiele razy przekonałem się stojąc nad brzegiem i wpatrując się w tafle wody, że nie ma ryby i ta martwa woda nieprzeźroczysta była zawsze dająca wiele do umywalnia, jak będziemy łowić z zawodnikiem.

Innym razem, widzę że ryby się spławiają i już jest optymizm w serduchu, że wylosowane stanowisko ma ryby. Czy na pewno?

Z uśmiechem to stawiam pytanie, gdyż życie pokazało, że plumkające się ryby nie chciały pobierać przynętę i ignorowały zawodnika i trenera starania. Innym razem nieumknięcia wskazywały zgoła coś innego, że drapieżnik ugania się za rybami, wówczas mina i szanse na łowienie ryb zawodniczych spada z każdą minutą.

Czy tak nie jest, drogi Czytelniku?

Na pewno tak wiele razy jest na zawodach w których zimozioła udział lub będziesz brał.

Najważniejsze, gdy zaczynasz i spotkasz się takimi przypadkami to się nie zniechęcaj, tylko poszukaj dobrej strony tej informacji lub miej przekonanie, że się w trakcie łowienia coś się zmieni na twoją korzyść.

Dla tego uważam, że to hazard i gra z losem.

Jako wstęp do dalszych rozważań na ten temat spławikowego wędkarstwa sportowego w kolejnej cześć.

About adminryby

Zajmujemy się sportem wędkarskim. Szkolenia młodzieży i dorosłych w obszarze wędkarstwa spławikowego, feede oraz method feeder. Zajęcia na poziomie sportowym i amatorskim. Mamy sportową drużynę Gozdawa Team. Startujemy w zawodach na poziomie GPP, GPO i GPx organizowanymi przez PZW, oraz w zawodach komercyjnych. Prowadzimy Klub Sportowy Gozdawa.

View all posts by adminryby