Nowy sezon rozpoczęty w 2013 roku

Dzisiaj spędziłem przedpołudnie nad woda, bez Bartka.
Bartek wyjechał do swojej cioci, by spędzić urodzinowy czas. Ja postanowiłem przetestować nietypowe rozwiązanie nad stawem. Mając wędkę typu feeder 360 cm, uznałem, że można ja sprawdzić na spiningu.
Po wyborze główek i przynęt firmy Keitech, postanowiłem rzucać…. I co, okazało się, że tak intensywnie stukały rybki w przynęty, że aż padł na jedna z nich szczupak. Poniżej zdobycz.

Pierwszy szczupak w tym Nowym Roku

Po za nim dopadły przynętę dorodne okonie mające od 25 do 29 cm. Było by więcej tych zdobyczy gdyby nie mały problem techniczny ….., wędka wybitnie nie nadaje się na ten typ połowów. Tak twarda, że nie było można rozróżnić czy mamy rybkę, czy w dnie przynęta zahaczyła o jakąś zawadę. A jak trafił się okoń to można było by go wyciągać bez większego wyczucia ile to kilogramów.

Tak czy inaczej, sezon otwarty w połowie…. drugą część otwarcia zainauguruje Bartek swoimi wynikami….

  • Pierwsze okonie w Nowym Roku
  • Zdjęcie0058
Content Protection by DMCA.com

About adminryby

Ośrodek zajmujący się wypoczynkiem i szkoleniem wędkarskim. Do dyspozycji mamy staw komercyjny z bogatym stanem rybnym. Uczymy nowych technik wędkowania. Współpracujemy z praktykami którzy przekazują zdobytą wiedzę i uczą młodzież oraz dorosłych. Wypoczynek w pięknych okolicach na każdą kieszeń.

View all posts by adminryby