GPX Okręgu Wrocławskiego – śmietnik

GPX Okręgu Wrocławskiego – śmietnik

Miała tu być relacja z  GPX o Puchar Odry z 25 maja 20014 roku.
Lecz wydarzenia jakie miały miejsce na zawodach stały się ważniejsze by im poświęcić nasz blog.

Z godnie z regulaminem punkt II.1. ORGANIZACJA WĘDKARSKICH ZAWODÓW SPORTOWYCH
ustęp 5.3. Organizator zawodów jest w pełni odpowiedzialny za ich prawidłowe i zgodne z regulaminem
przygotowanie, a Główna Komisja Sędziowska zawodów za ich regulaminowy przebieg.

oraz

2.2. OBOWIĄZKI KOMISJI SĘDZIOWSKIEJ:
a) .dokonuje lustracji terenu zawodów i jego zgodności z wymogami regulaminu oraz
sprawdza wykonanie innych urządzeń niezbędnych do prawidłowego i bezpiecznego
rozegrania zawodów, przeprowadza losowanie,
b). przed przyjęciem od organizatorów terenu zawodów, komisja sędziowska może zażądać
usunięcia stwierdzonych braków i nieprawidłowości,

Powyższe przytoczenia regulaminu są dla Głównego Sędziego opisywanych zawodów i jemu podległych sędziów.

Zdecydowana dezaprobatą z mojej strony jest akceptowanie arogancji i bylejakości prezentowanej przez sędziów i głównego sędziego.  Na skutek zwrócenia uwagi, że wyznaczone stanowisko dla juniora jest zwykłym śmietnikiem w którym ilość szkła na centymetr kwadratowy przewyższała gęstość porastającej trawy na około, otrzymałem pouczenia i zwrócono uwagę, żebym posprzątał stanowisko z godnie z Regulaminem Amatorskiego Połowu Ryb.
Zwracając uwagę, głównemu sędziemu, że chyba nie zaprasza gości do siebie do domu i każe im najpierw posprzątać by mogli  później spokojnie w tym że domu przebywać.
Szastanie punktem z Regulaminu Amatorskiego Połowu ryb, świadczy o kompletnej ignorancji i braku szacunku do młodzieży i narażanie go na niebezpieczeństwo, za które organizator i sędziowie są odpowiedzialni.

Przy ostrej wymianie zdań, gdy usiadłem by dalej obserwować w śmietniku juniora, usłyszałem od sędziego za plecami, który po za sędziowaniem reprezentuje Społeczną Straż Rybacką jak stwierdził “… to mu damy mandat… “, to stwierdzenie już było wystarczającym argumentem, bym sędziom powiedzieć że , ” .. że wam się w głowach już poprzewracało…”.

Tym stwierdzeniem zamknąłem dyskusje na ten temat i postanowił opisać sytuacje i napiętnować takie zachowania, które wskazują, że nadużywanie stanowisk i kompletna ignorancja i brak szacunku do innych w naszym Kapitanacie jeszcze mocno jest zakorzeniona.

Tym samym, że sędziowie na zawodach nie robi za darmo i pobiera opłaty za swoja prace, która wykonują byle jak i jeszcze mają zapędy by nadużywać swoich stanowisk w stosunku do innych.

Takiemu chamstwu mówię stanowcze NIE!

 

  • _IGP3853
  • _IGP3855
  • _IGP3858
  • _IGP3861
  • _IGP3920
Content Protection by DMCA.com

About adminryby

Ośrodek zajmujący się wypoczynkiem i szkoleniem wędkarskim. Do dyspozycji mamy staw komercyjny z bogatym stanem rybnym. Uczymy nowych technik wędkowania. Współpracujemy z praktykami którzy przekazują zdobytą wiedzę i uczą młodzież oraz dorosłych. Wypoczynek w pięknych okolicach na każdą kieszeń.

View all posts by adminryby