Drużynowe Wice-Mistrzostwo Świata

W dniach 12-13 sierpnia 2017 roku odbyły się World Youth Angling Championships Inniscarr, Cork, Irland.
W zawodach uczestniczyło czterech zawodników plus opiekunowie.
Z naszego terenu gminy Trzebnica brał udział Bartosz Korban który otrzymał powołanie do reprezentacji Polski w U15 ( do lat piętnastu). Bartek Jest mieszkańcem Kuźniczyska i należy do Koła Wędkarskiego PZW Trzebnica nr 23 w Okręgu Wrocław.
Trenerem reprezentacji był Rafał Bielewicz, utytułowany zawodnik i członek koła PZW Fishing24 we Wrocławiu.
Dodatkowo zespół tworzyli chłopcy
Tymoteusz Plaskota Okręg PZW Tarnobrzeg, Wojtek Działo Okręg PZW Przemyśl i Paweł Terszkowski Okręg PZW Katowice.
Ci czterej młodzieńcy w wieku 14-15 lat osiągnęli najlepszy wynik od lat, zostali Drużynowym Wicemistrzem Świata w Wędkarstwie Spławikowym. Pokonali tak silne ekipy jak Drużynę Angielką, Drużynę Włoską, Węgierską. Ulegli tylko Drużynie Francuskiej.
W pierwszym dniu zawodów Bartosz Korban wygrał pierwszy dzień zawodów, dobywając najmniej punktów karnych czyli 1, w drugim dniu, niestety nie powiodło się losowanie i tym samym nie dopisało szczęście. Uzyskał w sektorze 3 miejsce. Dla zobrazowania trudnej sytuacji w tym sektorze napisze, że Bartek miał 2,5 kg ryb będąc na piątym stanowisku. Sektor wygrały dwa stanowiska numer 1 Francuz z wynikiem 7 kg i na drugim stanowisku Anglik który miał 6 kg. Między Bartkiem był Węgier na trzecim stanowisku i na czwartym stanowisku Włoch. Tych dwóch zawodników Bartosz pokonał, lecz nie mając więcej ryb w łowisku nie mógł rywalizować z dwoma stanowiskami które prowadziły. Tym samym nie obronił mistrzowskiego miejsca i uplasował się w końcowym rozrachunku na 5 miejscu. Czyli piąta lokata najlepszych indywidualnie zawodników na Świecie.
Ogromne podziękowania dla Gminy Trzebnica i Pana Burmistrza Marka Długozimy za wsparcie finansowe Bartosza Korbana. Cały wyjazd był oparty o fundusze własne jak i sponsorów, gdyż Zarząd Główny PZW nie dofinansowywało młodzieży po za opłaceniem startowego. Dofinansowanie dla Bartka Korbana przekazał Okręg PZW we Wrocławiu. Dziękujemy.
Ogromna praca, duży wysiłek opiekunów jak i samej młodzieży zaowocował ogromnym sukcesem, którym możemy się podzielić z mieszkańcami naszej Gminy Trzebnica.
UWAGA!
Będziemy sukcesywnie dodawać materiały zdjęciowe do postu  oraz będzie film z zawodów.
Film z TV Irlandia
Irlandzka TV o Mistrzostwach Świata Młodzieży wędkującej…. Warto zobaczyć gdyż jest nasza drużyna w U15 podczas parady plus krótki wywiad z Tymoteuszem Plaskotą z U15….
ZDJĘCIA
  • IMG_5329
  • IMG_5314
  • IMG_5371
  • IMG_5344
  • IMG_5315
Content Protection by DMCA.com

About adminryby

Ośrodek zajmujący się wypoczynkiem i szkoleniem wędkarskim. Do dyspozycji mamy staw komercyjny z bogatym stanem rybnym. Uczymy nowych technik wędkowania. Współpracujemy z praktykami którzy przekazują zdobytą wiedzę i uczą młodzież oraz dorosłych. Wypoczynek w pięknych okolicach na każdą kieszeń.

View all posts by adminryby