Casting Sport

 Casting Sport

Sprzęt i wyposażenie rzutni można nabyć w Sklepie Wękarskim Gozdawa Sklep oferuje ciężarki rzutowe, wędki do wszystkich konkurencji, Tarcze treningowe jaki zawodnicze. Jedna kompletna oferta na rynku polskim.

Sprzęt do CastingSport możesz kupić w Sklepie Wędkarskim Gozdawa [zobacz]

 

Konkurencja Nr 3 Casting Sport Spinning sprawnościowy – Arenberg 7,5 g.

Konkurencja ta polega na trafianiu do tarczy-plandeki rozłożonej na podłożu. Średnice oznaczonych na tarczy pierścieni wynosi: 315 cm (2 pkt. za trafienie), 255 cm (4 pkt.), 195 cm (6 pkt.), 135 cm (8 pkt.) i 75 cm (10 pkt.). W środku tarczy umieszcza się drewniany krążek o średnicy 75 cm. Zawodnik rzuca z pięciu stanowisk oddalonych od 10 do 18 metrów, ciężarkiem plastykowym 7,5 g. po dwa rzuty z każdego stanowiska różnymi stylami przedstawionymi na poniższych rysunkach. Maksymalny wynik to 100 pkt.

 

Style Rzutów:
z pod siebie z prawej  nad głowy z lewej dowolny
Boisko do konkurencji

 Boisko do konkurencji

Konkurencja Nr 4 Spinning Cel – Skish spinningowy 7,5 g.

W tej konkurencji zawodnik w ciągu 8 min. musi wykonać 20 rzutów do pięciu żółtych tarcz o średnicy 75 cm ułożonych pochyło. Za każdy trafiony rzut uzyskuje się 5 pkt, maksymalny wynik 100 pkt. Najczęściej stosuje się rzut z nad głowy.
Rzuty wykonuje w stylu dowolnym do pięciu tarcz. Odległość do tarczy to 10, 12, 14, 16, 18 m

Ciężarek 7,5g
^— Rzut z nad głowy —^

Konkurencja Nr 5 Odległość spinningowa jednorącz ciężarkiem 7,5 g.

Konkurencja ta polega na oddaniu trzech rzutów z których najdłuższy jest punktowany 1m = 1,5 pkt. Rzutnia w formie trójkąta podobnie jak w rzucie oszczepem. Zawodnicy uzyskują średnio około 70 m choć przy podmuchach mocnego wiatru uzyskiwane są odległości do 100 m. Nie wolno używać żyłki o średnicy mniejszej niż 0,18 mm co trochę ogranicza długość rzutów ale zapobiega częstemu urywaniu ciężarków.

Styl obrotowy

Inne konkurencje sa opisane na stronie Casting Sport

opis konkurencji: http://www.castingsport.pl/

http://www.exfi.eu/castingsport-icsf/