60. Mistrzostwa Świata Seniorów w Wędkarstwie
Spławikowym 2013 – Warszawa, Polska 2013

36 państw wystawiło drużyny do rywalizacji w wędkarstwie spławikowym.

Tak duża impreza zagościła w naszym Kraju dzięki wielu sukcesom naszej reprezentacji na zawodach międzynarodowych.

Należy na samym początku podkreślić , że nasza reprezentacja zajęła trzecie miejsce.Gratulujemy wyniku.

Bez konkurencyjni okazali się Anglicy którzy nie dali nikomu szans na zbliżenie się do ich wyniku. Co wskazuje, że drużyna Drennan Team England doskonae sie przygotowuje do zawodów i ma w swoich szeregach znakomitych wędkarzy.

Bardzo emocjonująca była rywalizacja w drugim dniu zawodów. Świetnie łowili Francuzi – wygrali klasyfikacje drużynową drugiego dnia i ostatecznie zdobyli srebrny medal spychając Polaków na trzecie miejsce. Polacy wyprzedzili Belgów, Czechów i Włochów. Poza zasięgiem byli Anglicy, którzy wywożą z Warszawy złoty medal. Do medalu w drużynie angielska ekipa dorzuciła srebro Steve Hemingraya i brąz Alana Scotthorna. Złoto indywidualnie zdobył Francuz Didier Dellannoy dzięki większej wadze ryb. Jak powiedział trener Andrzej Borkowski pierwszy raz w historii udało nam się zdobyć medal rok po roku.

Indywidualnie zwyciężył Didier Delannoy z Francji, który wyprzedził dwójkę Anglików: Steve’a Hemingray’a i Alana Scotthorne’a. Najlepszy z Polaków Adam Niemiec był piąty. Michał Łebkowski zajął 11. miejsce, Wiktor Walczak 21., Grzegorz Mazurczak 44., a Wojciech Kamiński 56.

Więcej na stronie zawodów [ zobacz ]

Materiał reklamowy zawodów:

Content Protection by DMCA.com
Aktualności, Sport

Film 60. Mistrzostwa Świata Seniorów w Wędkarstwie Spławikowym 2013 – Warszawa, Polska 2013